Menu
Rezervasyonlarınız
Gezi Nora Turizm ''Gezilecek Çok Yer Var''

Güneydoğu Anadolu Turu

Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Popüler -21 %
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu
Güneydoğu Anadolu Turu

Açıklama

Gap Turu 3 Gece Tur Programı
Ankara ve Aksaray Çıkışlı
1.GÜN
 HAREKET:2.GÜN

GAZİANTEP - GAZİANTEP ZEUGMA MÜZESİ - GAZİANTEP – EMİNE GÖĞÜS MUTFAK GEZİSİ – TAHMİS KAHVESİ -  GAZİANTEP ÇARŞILARI - ŞANLIURFA

Turumuz, 02.00 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri Önünde (Armada Avm Karşısı)  alarak Ankara – Aksaray  (Ağaçlı Dinlenme Tesisi 05:00)– Pozantı - Adana güzergâhını takip Gaziantep'e doğru yol alıyoruz. Yol üstünde vereceğimiz serbest kahvaltının ardından Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te ilk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Müzesi’ni geziyoruz. Ardından müzeden ayrılarak, Antep lezzetlerini tadacağımız restaurantımıza gidiyoruz. Alacağımız ekstra öğle yemeğinin ardından yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Ardından Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi tadına bakacağız. Rehberimiz ile birlikte Antep çarşılarını gezebilirsiniz. Bakırcılar, Almacılar çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'ya gidiyoruz. Şanlıurfa'da otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde gerçekleşecektir. Otelimize yerleştikten sonra Arzu eden konuklarımız ile Urfa Kültürünün bir parçası olan yemekli Sıra Gecesine gidiyoruz. Sıra gecemiz yemekli olacaktır. Sıra gecesine katılmayacak olan misafirlerimiz yemek için otel civarındaki restaurantlarda yiyebilirler. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Gaziantep'te Serbest Menü

Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. Sıra Gecesi fiyatına dahildir.

Konaklama: Şanlıurfa Grand Gülizar Otel vb. 

Mola Tesisleri: Kaynaşlı ve Pozantı Bölgesi Tesisleri

Rota: İstanbul – Gaziantep (1150 km) Bölge İçi Gezileri (40 km) Gaziantep - Şanlıurfa ( 140 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1330 km

Otele Giriş Saati: 18.30

3.GÜN

ŞANLIURFA – GÖBEKLİ TEPE – BALIKLI GÖL – GÜMRÜK HAN – HARRAN – HARRAN ULU CAMİİ – İLK İSLAM MEDRESESİ - MARDİN

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, İlk olarak Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak, Şanlıurfa’nın Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Ardından Şanlıurfa lezzetlerini tadmak için restaurantımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak tarihi İpekyolunu takip ederek Viranşehir, Kızıltepe üzerinden  Mardin şehrine gidiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Şanlıurfa'da Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacaktır. Fiyata dahildir.

Konaklama:  Büyük Mardin Otel vb.

Rota: Şanlıurfa - Harran (50 km) Harran - Balıklıgöl (50 km) Balıklıgöl - Göbeklitepe (190 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 290 km

Otele Giriş Saati: 19.00 - 20.004.GÜN

MARDİN – DAYRULZAFARAN MANASTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ – ESKİ PTT BİNASI – ULU CAMİİ - DİYARBAKIR – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – DİYARBAKIR ULU CAMİİ – SURLAR MARDİN KAPI  

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Mardin’i gezmeye başlıyoruz Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacaktır. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip  Mardin çarşılarında Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanda meşhur Mardin Sabunları veya badem şekeri alabilirsiniz. Ardından üç yol mevkiinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup, yöresel tadlardan oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz (Açık değil ise Cemil Paşa Konağı ziyaret edilecektir). Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu, Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra  otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Mardin Restoranda Yöresel Menü Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Diyarbakır Otelleri

Rota: Mardin - Diyarbakır (110 km) Bölge İçi Gezileri (30 km) 

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 140 km

Otele Giriş Saati: 19.305.GÜN

NEMRUT DAĞI – HALFETİ - BİRECİK KELAYNAK ÜRETİM ÇİFTLİĞİ

Turumuz, sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak Siverek üzerinden Nissibi Köprüsü'nü kullanarak Narince Köyü'ne ulaşıyoruz. Buradan minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz (Ekstra). Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Nemrut Dağı’nın eteklerine ulaşıyoruz. Buradan merdivenleri kullanarak Doğu Terası’na ulaşıyoruz. I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüp, kısa bir yürüyüşle Batı Teras’ına geçip, Dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilen Nemrut’tu detaylı olarak gezmiş oluyoruz. Batı ve doğu terası, bağış sunağı gezileri sonrasında siyah gülün Türkiye'de tek yetiştiği yer olan Halfeti'ye hareket ediyoruz.  Dileyen misafirlerimiz ile yaklaşık 1 saat süren Baraj üstündeki tekne turumuza çıkıyoruz. (Ekstra) Tekne turunda Rum Kaleyi, tamamı sular altında kalan ve resimlere konu olan Savaşan Köyünü görüyoruz. Tekne turu sonrasında kısa bir serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Burada dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Adana - Aksaray - Ankara üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Halfeti'de Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol üstü tesislerde ekstra olarak alıncaktır.

Konaklama: Bu Gece Konaklama Olmayacak.

Rota: Diyarbakır - Narince (145 km) Adıyaman - Halfeti (120 km) Halfeti - İstanbul (1240 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1600 km6.GÜN

Turumuz, 05.30’da (TAHMİNİ SAATLERDİR) siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

Toplam Tur Mesafesi: 2600 KM

İKLİM

Güney Doğu Anadolu Bölgemizde karasal iklim görülür. Karasal iklimin özelliği Kışları soğuk ve karlı geçer, yazlar ise genellikle sıcak ve kuraktır. Karasal iklimin görüldüğü yerlerde kış erken başlar ve ortalama olarak 90 gün karın yerde kalma süresi vardır. Yazlar da kış kadar erken başlar ve sıcaktır fakat nem az olduğundan dolayı bu sıcaklık fazla hissedilmez, gece ve gündüz arasındaki sıcaklık ve yıllık sıcaklık farkı çok fazladır.

 

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 200 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 400 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 Seyahate Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon

* 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım

*  Gezinora.com Güvencesi  

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri Ve Urfa Konaklamasındaki Akşam Yemeği

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

*  Adıyaman Nemrut Dağı Minibüs

*  Halfeti Tekne Turu
OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

Yorumlar

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Güneydoğu Anadolu Turu
4.900,00TL
6.200,00TL
  • Kodu: GAPTURU

Mevcut Seçenekler:

Etiketler: GAP TURU
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini iyileştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Gizlilik Politikası